Wheel of Fortune - zagraj w Koło fortuny

Jeśli uważasz, że jesteś dobry w odgadywaniu haseł na podstawie kilku odkrytych literek i masz szczęście w ruletce, to teleturniej “Koło fortuny” jest dla ciebie. Nie każdy jednak może wziąć w nim udział, bo najpierw trzeba się zakwalifikować, a później sprostać stresowi związanemu z występem przed kamerą. Jednak każdy może swoich sił spróbować w wirtualnej grze “Wheel of Fortune”.

Teleturniej online “Wheel of Fortune” jest anglojęzyczny, co nie powinno dziwić, bo jest oficjalną grą amerykańskiej wersji programu. Na stronie witają nas prowadzący telewizyjny teleturniej Pat Sajak oraz jego asystentka Vanna White. Razem program prowadzili przez dekady, bo od lat osiemdziesiątych. Na stronie poświęconej programowi znajdziemy jego fragmenty, materiały zza kulis. Nas jednak najbardziej interesuje gra online, a właściwie gry online, bo jest ich tu kilka!

Skupmy się jednak na głównej grze jaką jest “Wheel of Fortune”. By ją włączyć, na oficjalnej stronie programu klikamy w belkę “play anywhere”. Następnie wybieramy “Wheel of Fortune Free Play”. Zostaniemy wtedy przeniesieni do App Store, bo niestety, ale gra dostępna jest tylko na urządzenia z nadgryzionym jabłuszkiem w logo. Możemy ją zainstalowanie zarówno na telefonie jak i na tablecie.

Grę rozpoczynamy od kręcenia tytułowym kołem fortuny. Po tym, gdy już wylosujemy kwotę, o którą gramy, przystępujemy do odgadywania hasła - zasady są bardzo zbliżone do tych znanych z telewizji. Możemy najpierw odsłaniać literki lub bezpośrednio spróbować odgadnąć hasło. Po poprawnej odpowiedzi, przechodzimy do kolejnego etapu.

Gra ma bardzo rozbudowaną oprawę graficzną i dźwiękową. Mamy przyjemne dla oka kolory, dopracowaną grafikę i odgłosy jak z prawdziwego studia: publiczność bije nam brawo, razem odlicza, gdy kończy nam się czas. Można naprawdę poczuć tę całą magię teleturnieju.

W “Wheel of Fortune” rywalizujemy z wirtualnymi przeciwnikami, po drodze możemy brać udział w bonusowych rozgrywkach, dostajemy różne ciekawostki na temat otrzymywanych haseł. Przez cały czas towarzyszą nam także prowadzący oraz jego asystentka, których wizerunki wykorzystano w grze - widać, że to oficjalna produkcja.

Gra w “Wheel of Fortune” to wspaniała propozycja dla całych rodzin, bo przecież nikt nie zabrania usiąść we trójkę przy tablecie, by razem próbować odgadnąć hasło - dokładnie tak jak wiele osób robi, oglądając teleturniej w telewizji. Tutaj mamy jeszcze dodatkowy wpływ na przebieg rozgrywki i satysfakcję z pokonywania kolejnych poziomów.

“Wheel of Fortune” pomoże przygotować się także wszystkim osobom, które planują wziąć udział w prawdziwym teleturnieju. Poziom trudności został odpowiednio dostosowany, więc rośnie wraz z naszymi postępami w rozgrywce. Polacy mogą mieć jeszcze jeden ważny powód, by spróbować w nim swoich sił - świetnie pomaga w nauce języka angielskiego.

Strona gry: https://apps.apple.com/us/app/wheel-of-fortune-show-puzzles/id898040123/